3D explainer animace

Pokud potřebujete jednoduše a srozumitelně vysvětlit svým klientům výhody vaší služby či produktu,

pak je dost velká šance, že je pro vás animované video tím správným řešením. S nárůstem internetového podnikání přišel i boom tzv. „explainer animací“, které dělají přesně to, co název napovídá – vysvětlují pomocí animace a poutavého voiceoveru to, co potřebujete klientům sdělit. V poslední době je animovaných explainer animací na internetu opravdu hodně – od opravdu kvalitních až po ty ne úplně povedené. V této záplavě videoobsahu je tak stále těžší něčím vyniknout, nějak si diváka získat.

„Především jde o to odlišit se od současného videoobsahu na internetu. 2D videa jsou stále funkční; máte-li kvalitní 2D ilustrace a šikovné animátory, 2D video může být dobrou volbou, ale kombinované 2D a 3D video nebo plně animované 3D explainer video na míru je v současné chvíli „state of art“,“ říká Jiří Fejtek, Video Content Producer a Co-Founder PR Film.cz.

Jednou z prvních vlaštovek 3D explainer videí vytvořených PR Filmem byla animace pro projekt Techloop.io (virtuální trh práce pro softwarové developery) s kombinovanou 2D a 3D animací.

Techloop.io

trh pracovních nabídek pro IT odborníky

V roce 2016 jsme pak pro službu HyperOdvoz.cz (pohodlný prodej věcí přes internet) zhotovili několik videí, pro která jsme využili přední české dabéry. Vévodil jim Alexej Pyško, známý především svým nezaměnitelným hlasem Bruce Willise. Nahrávání proběhlo v našem vlastním zvukovém nahrávacím studiu v Praze.

HyperOdvoz.cz

nová služba, která prodá nepotřebné věci za Vás

Dalšími projekty s využitím 3D technologie byla videa představující novou službu Výzkum trhu na klíč společnosti Response:Now, nebo videa pro firmu Nestlé Health Care, pro kterou jsme vytvořili animaci o jejím novém produktu OptiFibre – rostlinná vláknina.

Response:now

nová generace výzkumu trhu

OptiFibre

Animace pro Nestlé Česko

V srpnu 2017 jsme vytvořili 3D explainer video pro platformu pro investování do nemovitostí Rentiero.cz. Video pro Rentiero bylo výjimečné tím, že jsme pro něj vytvořili model celého pulzujícího města – s detailními modely domů, desítkami aut, tramvajemi, či loděmi plujícími po řece.

„Nejvíce nám dalo zabrat, aby byla plynulá doprava a nikde se nesrazila žádná auta,“ směje se Jaroslav Balík, Creative Director a Co-Founder PR Film.cz

Rentiero.cz

investování do nemovitostí pro každého

Zatím poslední 3D explainer video jsme vytvořili pro projekt Signals.network. Toto video bylo specifické animační a renderovací náročností – simulovali jsme realistickou mlhu, modelovali digitální město složené z počítačových komponent a kombinovali 2D a 3D technologie – pro jeho zpracování jsme tedy využili vlastní renderfarmu, kterou nově disponujeme. Spot je určen pro globální trh, namluvil jej tedy rodilý americký speaker. Atmosféru spotu výborně doplňuje komponovaná hudba od jednoho z našich skladatelů.

Signals.network

platforma pro automatizované obchodování s kryptoměnami

Nyní pracujeme na dalším projektu, který bude zveřejněn po novém roce. Máte se na co těšit!

3D technologii je možné využít nejen pro explainer animace, ale i pro krátká online videa a pro televizní reklamy, kterým se PR Film.cz rovněž věnujeme.

Chcete pro Vaši firmu nebo kampaň 3D video? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.